13 березня 1944 року  після більш ніж дворічної окупації місто Херсон було звільнено від німецько-фашистських загарбників.

        Тяжко було продовжувати роботу шкіл, адже  не було програм, підручників, зошитів, будь-якої наочності. Парт теж не вистачало, учнів садовили на стільці, принесені з дому довгі дошки, що заміняли столи. У зв’язку з браком приміщень  було прийнято рішення  про відбудову навчальних закладів.

        Херсонська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 Херсонської міської ради гостинно відчинила двері 7 жовтня 1944 року як чоловіча, але повної загальної освіти не мала.   У цей час продовжилося введення  роздільного навчання хлопчиків і дівчаток з 7-річного віку. Довгий час у закладі у зв’язку з невеликою кількістю будов, що збереглися за роки окупації міста,   в другу зміну  у цьому ж приміщенні працювала спортивна школа.

        У 1949 році відбувся перехід до загальної обов’язкової семирічної освіти.

        У 50-х роках школа вже повністю ліквідували наслідки воєнних років, збагатилась матеріально-навчальна база, відкрилася шкільна бібліотека, у зв’язку з браком приміщень, прибудовуються допоміжні класні кімнати, майстерні. Налагоджується позашкільна робота, починають працювати спортивні, хорові, драматичні, екологічні, хореографічні гуртки.

        З 60-років заклад  набув  статусу загальноосвітньої школи  і був розрахований на 15 класів.

        Протягом всієї історії заклад очолювали творчі директори:

Паталах І.А.


Розенбурд П.Г.


Лонський Д.С.


Коломойцева О.І.


Гагуліна Н.В.


        З 1998 року директор школи – Перегняк Ганна Євгенівна. У закладі працює 26 педагогів, 6 з них – вчителі вищої категорії, 7- І категорії, 1- ІІ категорії та 12 молодих вчителів.